top of page

Výhody podzimní svatby?

Co si budeme nalhávat, aktuální situace ohledně koronaviru zkomplikovala situaci nejen nám svatebním fotografům, ale hlavně vám, nastávajícím nevěstám a ženichům. Svatbu plánujete plno měsíců a já si teď ani neumím představit, co všechno nyní musíte řešit, přesouvat a zařizovat. Od pár nevěst jsem slyšela, že je dodavatelé pěkně zařízli, nevrátili jim zálohy vůbec nebo prostě je velmi komplikované již zaplacené služby přesouvat na jiný termín.

Já osobně jsem k tomu zvolila trochu lidštější přístup a v případě jedné zrušené svatby 2 dny předem (16. 3.) jsem zálohu vrátila celou, i když jsem dle smlouvy nemusela. Než špatné recenze za nevrácenou zálohu za službu, kterou jsem neprovedla, je pro mě zásadní mít spokojené klienty i za cenu nějakého vlastního nepohodlí ve formě sáhnutí do vlastního rozpočtu, s kterým jsme počítala. V dalších případech se snažím s přesunem maximálně vyjít vstříc, ale bohužel ty víkendové termíny nejsou nafukovací. Nicméně si myslím, že jsme teď všichni na jedné lodi a musíme si vzájemně pomáhat. Proto jsem se rozhodla vám, kteří musíte přesouvat vaši vysněnou svatbu na podzimní termíny, vypsat výhody, které vaše podzimní svatba bude mít. A že jich není málo!


1. Počasí

Těšte se, protože s největší pravděpodobností se neupečete na slunci za živa, jako kdybyste měly svatbu v rozpáleném létě. Během zářijových nebo říjnových svateb je často krásné slunečné počasí a babí léto, ale nebude se vám roztékat make-up, nebudete mít v podpážu koláče a navíc vaši chlapi si to víc užijou, protože pokud plánují mít celý den na sobě oblek, bude jim určitě příjemněji. Současně vám to holky dává větší možnosti, co se týká oblečení, v šatech s dlouhým rukávem, byste se v létě asi upekly, ale na podzim, proč ne? Jsou nádherné, stejně tak je možné využít různé doplňky, boho-svetříky nebo přehozy, které byste si třeba v létě nevzaly.


2. Čas obřadu a focení

Díky tomu, že Slunce na podzim vychází v trochu jiném úhlu než v létě, budou mít fotky z obřadu skvělou atmošku v kteroukoliv denní dobu. Vy nebudete mít v obličeji výrazné kontrastní stíny, jako je tomu v poledne v létě, a fotky budou mít zase jiný nádech. Stejně tak je to s focením samotných novomanželů. Je možné ho naplánovat téměř na jakokouliv denní dobu, samozřejmě s tím, že nejlepší čas, pokud je slunečný den, je ve zlaté hodince - tzn. cca 1,5 hodiny před západem Slunce. Pokud bychom brali letošní krásné datum 10. 10. 2020, tak tehdy zapadá Slunce někdy ve čtvrt na 7, to znamená ideální čas na focení bude někdy kolem 5. Myslím, že to ve výsledku bude úleva i pro vás, protože v 5:30 máme odfoceno to nejdůležitější a můžete jít naplno slavit a věnovat se hostům.


3. Delší párty - čas na svíčky a světýlka

Zatímco v létě, zapadá Slunce často až někdy po 9 večer, tak na podzim to budete mít mnohem dříve, což znamená co? No přece, že můžete připravit světýlka, svíčky a další fičurinky, který budou svítit a dodají vašemu "dni D" romantickej feeling. Věřte tomu, že to budete milovat a na fotkách je to dokonalý, já osobně to miluju a sadu svítících řetězů si beru s sebou na focení téměř vždy (často je také všude zapomínám).


4. Příroda, dekorace

Možná bude pršet, mlha nebo krásné babí léto, ale co je jisté je to, že to bude barevné! Využijte při plánování podzimní svatby i možnost použít jako dekorace podzimní materiály, které jsou často zdarma a k nalezení v přírodě. Šišky, listy, šípky, suchá tráva, kdo máte rády žlutou, tak klidně slunečnice - to vše bude na stolech pěkné.

Nebojte se počasí, věřte mi, že s podzimními barvami v pozadí, budou fotky nádherné i kdyby bylo pod mrakem nebo mlha - nebojte se vyrazit fotit ven i za horšího počasí!


5. Termín nekoliduje s dovolenou

Nevím jak to bude letos s dovolenou, možná si jí všichni užijeme v Čechách, ale co je jisté je to, že podzimní termíny většinou s dovolenou hostů nekolidují, takže neuslyšíte výmluvy typu: "jéé pardon, my nemůžeme přijet, protože už máme zaplacenou dovolenou v Egyptě". Budete tak mít na svatbě zaručeně všechny :-)


Pokud bych tu měla někoho, kdo ještě nemá svatebního fotografa, plánuje svatbu v trochu přírodním stylu (venku nebo bych vás alespoň mohla někam vytáhnout ven fotit), tak mi pár volných termínů na podzim ještě zbývá. Těch sobotních už je fakt jen pár, tak klidně napište, budu se těšit.


5. 9. 2020 / 12. 9. 2020 / 3. 10. 2020 / 17. 10. 2020 / 31. 10. 2020

Comments


bottom of page