top of page

Statek na nejkrásnějším místě!

Edit fotek: Jan Watzek

JAK JSME SI STRAŠNĚ PŘÁLI FOTIT NĚJAKÉ PŘÍRODNÍ SVATBY, TAK LETOS SE NÁM TO JIŽ PO NĚKOLIKÁTÉ POVEDLO. TENTOKRÁT ŠLO O SVATBU MÍŠI A ONDRY NA STATKU PRAK NEDALEKO PRAHY. UŽ KDYŽ JSME PŘIJÍŽDĚLI NA MÍSTO, TAK JSME NECHÁPALI, KDE SE TO MÍSTO VZALO A JAKTOŽE JSME O NĚM NESLYŠELI DŘÍV. PŮL HODINY OD PRAHY A VY MÁTE POCIT, JAK KDYBYSTE BYLI NĚKDE NA SAMOTĚ V HORÁCH. NÁDHERNÉ VÝHLEDY, LOUKY PLNÉ KONÍ A DOLE V ÚDOLÍ MLHA A DO TOHO NÁDHERNĚ ZREKONSTRUOVANÝ STATEK S UBYTOVÁNÍM. NAŠE KRAJINÁŘSKÁ SRDCE BYLA NADŠENÁ.


VZHLEDEM K POČASÍ SE OBŘAD PŘESUNUL ZVENČÍ DO STODOLY PLNÉ SENA. NÁM TO TEDA VŮBEC NEVADILO, SPÍŠ NAOPAK. NÁDHERNĚ TO TAM VONĚLO A OPRAVDU TO BYLA STODOLA, KTERÁ SE POUŽÍVÁ – NE „SVATEBNÍ FAKE STODOLA“. VŠECHNY PROSTORY BYLY PŘEKRÁSNĚ VYZDOBENY, COŽ JAK JSME ZJISTILI POZDĚJI, BYLA PRÁCE NEVĚSTY, KTERÁ S POMOCÍ PŘÁTEL VŠE RUČNĚ VYROBILA, COŽ JE OBDIVUHODNÉ, PROTOŽE KAŽDÝ KOUSEK BYL DOTAŽENÝ DO DETAILU.


STATEK PŘIVÍTAL PANA FARÁŘE PO SVÉM, PROTOŽE HNED PŘI PRVNÍM KROKU Z AUTA ŠLÁPL DO H……., ALE TAK VÍTE, CO SE ŘÍKÁ! NOSÍ TO ŠTĚSTÍ! TĚŠILI JSME SE NA OBŘAD, PROTOŽE PO NĚKOLIKA ZKUŠENOSTECH S HUSITSKÝMI FARÁŘI JSME PŘESVĚDČENÍ, ŽE JSOU NEJLEPŠÍ. VŽDY JE TO ORIGINÁLNÍ, BEZPROSTŘEDNÍ, COŽ BYLO I TENTO DEN. NEVÍME, JAK TO DĚLAJÍ, ALE TY PROSLOVY MAJÍ VŽDYCKY TAKOVÉ LIDSKÉ – DOJEMNÉ I VTIPNÉ ZÁROVEŇ.


VÝHODOU SVATBY NA STATKU BYLO TO, ŽE VŠE BYLO NA JEDNOM MÍSTĚ. ATMOSFÉRA BYLA UVOLNĚNÁ, HOSTÉ NADŠENÍ A VENKOVNÍ I VNITŘNÍ PROSTORY BYLY VELMI VELKORYSÉ, KAŽDÝ SI TAM NAŠEL PŘÍJEMNÉ MÍSTO DLE SVÉHO UVÁŽENÍ. KOLEM CELÉHO STATKU SE PROHÁNĚLI PŘEKRÁSNÍ KONĚ, JAK JSME ZJISTILI - LIPICÁNI. PŘIŠLO NÁM, ŽE TOHLE MÍSTO NAPROSTO SOUZNĚLO S NÁTUROU NOVOMANŽELŮ A DOPORUČUJEME HO VŠEM MILOVNÍKŮM PŘÍRODY A KRÁSNÝCH VÝHLEDŮ. NEVÍM JAK PRO HONZU, ALE PRO MĚ TO BYLO TOP MÍSTO SVATEBNÍ SEZONY 2018 I DÍKY PŘÍSTUPU MAJITELŮ, S KTERÝMI JSME V PRŮBĚHU DNE MLUVILI A PRO KTERÉ NIC NEBYLO PROBLÉM A VYŠLI NÁM VE VŠEM VSTŘÍC.