top of page

Pohádková svatba na zámku

Edit fotek: Alena Makovcová

BYLO NEBYLO, ZA DEVATERO HORAMI A DEVATERO ŘEKAMI, PRINCEZNA PETRA VON KATARINABERG SI BRALA UROZENÉHO ŠLECHTICE DANA Z TÁBORA. MÍSTO KE SŇATKU SI ZVOLILI POHÁDKOVÉ, ODPOVÍDAJÍCÍ JEJICH POSTAVENÍ A UROZENÉMU PŮVODU – TEDY ZÁMEK LNÁŘE. PŘED OBŘADEM BYL KONTAKTOVÁN KRAKONOŠ I PÁN ŠUMAVY, ABY SE DOMLUVILI A ZAŘÍDILI NA PŮLI CESTY MEZI JEJICH KRÁLOVSTVÍMI DOBRÉ POČASÍ, COŽ SE JIM PODAŘILO (I KDYŽ SE PŘITOM HÁDALI KDO MÁ DELŠÍ HŮL A LEPŠÍ SOJKU PRÁSKAČKU). NA SVATEBNÍ OBŘAD SE SEŠLO PANSTVO Z CELÉHO KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO I ZAHRANIČNÍ HONORACE ZE ZEMĚ MOLDAVSKÉ A DOKONCE PŘIJELI VZÁCNÍ HOSTÉ ZE ZÁMOŘÍ. 


NA OBŘAD KROMĚ VÝŠE ZMÍNĚNÉ ŠLECHTY A HONORACÍ Z DALEKÝCH ZEMÍ DORAZILI I PANOŠ A ŠAŠEK, KTEŘÍ NÁS PROVÁZELI CELÝM SVATEBNÍM DNEM. JAK UŽ TO TAK V POHÁDKÁCH BÝVÁ, DOBRO VÍTĚZÍ NAD ZLEM A TAK ODDÁVAJÍCÍM NEMOHL BÝT NIKDO JINÝ NEŽ ZÁSTUPCE „DOBRA“, PAN FARÁŘ, KTERÝ MĚL TAK VTIPNÝ A DOJEMNÝ PROJEV ZÁROVEŇ, ŽE NIKOMU Z PŘIHLÍŽEJÍCÍCH NEZŮSTALO OKO SUCHÉ. OBŘAD BYL DOPROVÁZEN DOBOVÝMI PÍSNĚMI, JEŽ VYPRÁVĚLY PŘÍBĚHY O LÁSCE, UDATNÝCH RYTÍŘÍCH, PRINCÍCH A PRINCEZNÁCH.


PO POHÁDKOVÉM OBŘADU NASTALA CHVÍLE NA SPOLEČNÉ FOCENÍ A GRATULACE. JELIKOŽ HOSTŮ NA SVATBĚ BYlO VÍC NEŽ DOST, TRVALY GRATULACE MINIMÁLNĚ 30 MINUT A MY JSME SE U TOHO POŘÁDNĚ ZAPOTILI, PROTOŽE JSME CHTĚLI ZACHYTIT VŠECHNY. GRATULACE POKLÁDÁME ZA JEDEN Z NEJKRÁSNĚJŠÍCH MOMENTŮ SVATBY, PROTOŽE JSOU PLNÉ LÁSKY A EMOCÍ A DOUFÁME, ŽE TO Z FOTEK JDE I VIDĚT.


PO GRATULACÍCH A FOCENÍ PŘIŠEL ČAS NA VELKOLEPOU POHÁDKOVOU HOSTINU V KRÁLOVSKÉM SÁLE, PO NÍŽ NÁSLEDOVALO KRÁJENÍ DORTU. DORTŮ JSME JIŽ VIDĚLI MNOHO, ALE TAKTO DOKONALÝ DORT, KTERÝ LADIL S TÉMATEM SVATBY, JSME SNAD JEŠTĚ NEVIDĚLI. DOKONCE V NĚM BYLA I BLIKAJÍCÍ SVĚTÝLKA. ZKRÁTKA SEN.

PO HOSTINĚ NÁSLEDOVALO PŘEDSTAVENÍ VŠECH UROZENÝCH HOSTŮ, ABY SE VŠICHNI VZÁJEMNĚ POZNALI. SVĚDCI A PŘÁTELÉ PŘIPRAVILI PRO NOVOPEČENÝ KRÁLOVSKÝ PÁR PLNO HER A ZÁBAVY. HOSTÉ PILI, HODOVALI A VESELILI SE. ATMOSFÉRA NA TÉHLE SVATBĚ NEMĚLA CHYBU, VŠICHNI SE BAVILI A PŘEKRÁSNÉ PROSTORY ZÁMKU VE LNÁŘÍCH PROMĚNILY TEMATICKOU SVATBU V OPRAVDICKOU POHÁDKU. A JAK UŽ TO TAK V POHÁDKÁCH BÝVÁ, DOBRO SAMOZŘEJMĚ ZVÍTĚZILO NAD ZLEM A LÁSKA V TÉTO POHÁDCE HRÁLA ROLI HLAVNÍ. MY PŘEJEME NOVOMANŽELŮM, AŤ JIM TA POHÁDKA VYDRŽÍ NA VĚKY! MOC SI VÁŽÍME TOHO, ŽE JSME TAM S VÁMI MOHLI BÝT, PROTOŽE TO BYL PRO NÁS VÁŽNĚ ZÁŽITEK.

 

"Děkujeme Alče a Honzovi za krásné fotky z naší pohádkové svatby. Dokázali zachytit každý detail, z fotek přímo dýchá atmosféra našeho nezapomenutelného dne. Bylo to s Vámi moc fajn, počkáme zase na nějakou velikou událost, abychom si focení s Vámi mohli znovu užít."

 


Commentaires


bottom of page